A Szilikon kalapos dugó 19,5 mm egy modern, szintetikus üvegzáró megoldás, amelyet leggyakrabban pálinkás, boros és likőrös palackokhoz használnak. A szilikon anyag előnye, hogy rugalmas, jól illeszkedik az üveg nyakába, és légmentesen zárja a palackot. Ez biztosítja, hogy az ital hosszú ideig megőrizze frissességét és minőségét.
A kalapos kialakítás nemcsak dekoratív, hanem praktikus is: könnyűvé teszi a palack nyitását és visszazárását, így ideális olyan üvegekhez, amelyeket többször is felbontanak. A 19,5 mm-es méret a leggyakrabban használt italos üvegnyakakhoz illeszkedik, így széles körben alkalmazható.
A szintetikus, szilikon alapanyag higiénikus és tartós, nem morzsolódik, nem szívja magába a folyadékot, és hosszabb távon is megbízható megoldást nyújt.
A Szilikon kalapos dugó 19,5 mm kiváló választás mind házi pálinkafőzőknek, mind borászoknak és kistermelőknek, akik biztonságos és praktikus üvegzárást keresnek.